Resultat Ölands Kyrkstafett

2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010
2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001
...
1979


2008

Datum: Lör 10 maj
Start/mål: Ölands Köpstad, Färjstaden
Tävlingsledare & speaker: Carl-Gustaf Nilsson
Väder: Soligt & sommarvarmt

Lagresultat
   
Sträckresultat Sorterat per...
Öppen klass: Sträcka | Lag
Damklass: Sträcka | Lag

Lagresultat

Plac.   Sluttid km-tider Efter 1:an Till laget före
  Öppen klass        
1. Högby IF, lag 1 3.27.10 3.21    
  Johan Swärdh, Isac Åkerberg, Jonas Andersson, Anders Dahlström, Simon Rohde, Mikael Persson,
Markus Andersson, Sonny Karlsson, Magnus Ohlsson, Pär Josefsson, David Nilsson
           
2. Klubblösa IF 3.50.10 3.43 (0.23.00) (23.00)
3. Högby IF, lag 2 3.50.47 3.44 (0.23.37) (00.37)
4. Kalmar OK, lag 1 3.54.40 3.48 (0.27.30) (03.53)
5. Målilla Mörlunda SKI 4.06.13 3.59 (0.39.03) (11.33)
6. Advokatfirman Runnquist 4.12.33 4.05 (0.45.23) (06.20)
7. Högby IF, lag 3 4.18.09 4.11 (0.50.59) (05.36)
8. IK Akele Motion 4.18.26 4.11 (0.51.16) (00.17)
9. Föra AIK, lag 2 4.18.42 4.11 (0.51.32) (00.16)
10. Persnäs AIF 4.19.34 4.12 (0.52.24) (00.52)
11. Apostlahästarna 4.26.25 4.19 (0.59.15) (06.51)
12. IK Tuna Södra 4.28.37 4.21 (1.01.27) (02.12)
13. Böda/Högby Fotboll 4.35.33 4.27 (1.08.23) (06.56)
14. Högsrums FF 4.36.56 4.29 (1.09.46) (01.23)
15. Team Z 4.43.39 4.35 (1.16.29) (06.43)
16. Kalmar OK, lag 2 4.44.47 4.36 (1.17.37) (01.08)
17. Länsstyrelsen 4.52.18 4.44 (1.25.08) (07.31)
18. Team Sjöfartshögskolan 4.53.56 4.45 (1.26.46) (01.38)
19. Högby IF, lag 4 4.56.19 4.48 (1.29.09) (02.23)
20. Kalmar Science Park 4.59.39 4.51 (1.32.29) (03.20)
21. Färjestadens Motion 5.01.43 4.53 (1.34.33) (02.04)
22. Jordlöparna 5.04.46 4.56 (1.37.36) (03.03)
23. John Bauergymnasiet 5.05.41 4.57 (1.38.31) (00.55)
24. Astrio Arkitekter 5.07.12 4.58 (1.40.02) (01.31)
25. Proxy Electronic PK 5.11.47 5.03 (1.44.37) (04.35)
26. Föra AIK, lag 3 5.13.48 5.05 (1.46.38) (02.01)
27. Electra Sweden 5.15.16 5.06 (1.48.06) (01.28)
28. Högby IF jubileumslag-79 5.20.49 5.11 (1.53.39) (05.33)
29. Lars Kaggskolan 5.26.01 5.16 (1.58.51) (05.12)
           
  IK Akele dns      
  Kriminalvårdens IF dns      
  2008 Mix dns      
           
  Damklass        
1. IK Akele, DAM 4.22.32 4.15    
  Mia Lundh, Caroline Lidebjer, Susanne Rieman, Caroline Svensson, Evy Öberg, Lena Rönndahl,
Anna Jönsson, Lena Andersson, Maria Rönndahl, Rosie Marie Fors, Gunilla Ekholm
           
2. Högby IF, lag 1, DAM 4.35.49 4.28 (0.13.17) (13.17)
3. Målilla-Mörlunda SKI, Dam 4.52.44 4.44 (0.30.12) (16.55)
4. Kalmar OK, DAM 5.15.27 5.06 (0.52.55) (22.43)
5. Högby IF, lag 2, DAM 5.49.52 5.40 (1.27.20) (34.25)
6. Öl. Smedby IK veterantjejer 6.07.14 5.56 (1.44.42) (17.22)