Resultat Ölands Kyrkstafett

2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010
2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001
...
1979


2003

Datum: 10 maj Arrangör: Ölands Idrottskrets/Högby IF
Tävlingsplats: Färjestaden Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson

  ÖPPEN KLASS  
1. Brittatorps TK 3.30.03
  Peter Johansson, Mikael Kälebo, Lars Johansson, Fredrik Norrman,  
  Tobias Johansson, Stefan Johansson, Peter Nilsson, David Pantzare,  
  Jocke Svensson, Mikael Johansson, Lars Axelsson  
2. Högby IF 3.31.32
3. IK Akele 3.36.06
4. Ryssbergets IK 3.37.48
5. Kisa SK 3.40.14
6. Glasrikets RC 3.50.46
7. SK Graal 3.56.11
8. Kalmar RC 4.02.27
9. Ryssbergets IK 2 4.05.01
10. Kyrkråttorna 4.06.04
11. Målilla Mörlunda Ski 4.13.44
12. Östgöta Lingon 4.15.46
13. IK Tuna Södra 4.18.02
14. Högby IF 2 4.18.11
15. Scania 4.23.14
16. IK Akele 50+ 4.25.14
17. IFK Borgholms VM-lag 4.30.43
18. Apostlahästarna 4.33.49
19. Hulterstads AIK 4.34.58
20. Högskolan All Stars 4.37.28
21. Bockara motionärer 4.39.46
22. Föra AIK 4.40.18
23. Kährs Classic 4.40.54
24. Faurecia Torsås 4.41.28
25. SSG IF 4.42.38
26. Glasrikets RC 2 4.43.47
27. Bombardier Transportation 4.45.27
28. Färjestadens motion IF 4.49.18
29. Team Timmernabben 4.51.12
30. Örsjö IF 4.51.48
31. Söderhamn Eriksson Korpen 4.55.27
32. Scania 2 4.56.07
33. Lag Supermarket 4.56.10
34. Byråkraterna Länsstyrelsen 4.57.11
35. Högby IF 3 4.57.40
36. Team Z Kalmar 5.00.04
37. Biologi och miljö Högskolan 5.00.10
38. Algutsrums IF 5.00.30
39. Arla Foods Öland 5.03.59
40. Midrok Construktion AB 5.09.00
41. Bettorps Byalg 5.11.08
42. Kriminalvårdens IF 5.13.26
43. Tosses gäng 5.14.05
44. GMV Grönhögen 5.28.26
45. Lars Kaggskolan 5.33.06
46. Scania Mex 5.36.03
     
  DAMER  
1. IK Akele 4.25.16
  Karin Jonsson, Helene Wikander, Caroline Svensson, Mia Lundh,  
  Lena Andersson, Anna Tranholm, Jill Olsson, Evy Öberg,  
  Ulrika Linge, Kersti Nordangård, Maria Bro  
2. Ryssbergets IK 4.29.44
3. Högby IF 4.35.14
4. Glasrikets RC 4.36.31
5. Högby IF 2 5.23.09