2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002


Resultat Lilla Kyrkstafetten 2012

Datum: Fredagen 4 maj
Arrangör: Ölands Idrottskrets/Högby IF
Tävlingsplats: Sjöbergs äng, Färjestaden
Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson
Väder: Kraftigt regn mitt i tävlingen

Vinnare i lottdragningarna:
Kalmar FF hemmamatch: Årskurs 4, Färjestadens Skola, lag Blå
Äventyrsbadet: Årskurs 3, Färjestadens Skola, lag Lila

Plac. Årskurs 1 Tid
1 Torslunda Skola 19.58
  Adam Redzep, Leia Bertilsson, Albin Stolpe, Karin Hortlund, Lukas Lindström, Axel Nilsson, Lina Hellgren, Gustaf Mild
2 Gårdby Skola 20.10
3 Djurängsskolan, Geparderna 20.45
4 Färjestadens Skola, lag Blåklocka 21.42
5 Färjestadens Skola, lag Smörblomma 21.50
6 Glömminge Skola 21.52
7 Färjestadens Skola, lag Tulpan 21.53
8 Färjestadens Skola, lag Ros 22.11
9 Färjestadens Skola, lag Pion 24.20
10 Färjestadens Skola, lag Lilja 24.25
11 Färjestadens Skola, lag Viol 24.30
12 Djurängsskolan, Blixten 24.34
13 Djurängsskolan, Tigrarna 24.37
14 Djurängsskolan, Piraterna 26.06
     
  Årskurs 2  
1 Djurängsskolan, röd 18.43
  Ellen Bolin, Anton Strümpel, Tova Blomqvist, Max Hellström, Klara Hamari, Luca Neuman, Hampus Svan, Olle Karlsson Theander
2 Torslunda Skola 19.49
3 Glömminge Skola, Tomat 20.09
4 Gårdby Skola 20.46
5 Glömminge Skola, Gurka 21.08
6 Färjestadens Skola, Lag 2:7 21.46
7 Färjestadens Skola, Lag 2:6 21.56
8 Färjestadens Skola, Lag 2:2 22.02
9 Djurängsskolan, orange 22.05
10 Djurängsskolan, blå 22.27
11 Djurängsskolan, gul 22.28
12 Färjestadens Skola, Lag 2:4 22.55
13 Färjestadens Skola, Lag 2:1 23.03
14 Färjestadens Skola, Lag 2:5 23.20
15 Färjestadens Skola, Lag 2:3 26.04
     
  Årskurs 3  
1 Gårdby Skola 41.07
  Felicia Fredriksson, Ludvig Väpnare, Felicity Marin, Oliver Andersson, Jonathan Nilsson Byman, Louise Arvidsson, William Alvarmo, Gabriel Karlsson
2 Djurängsskolan, Örnarna 41.41
3 Glömminge Skola, klass 3a 42.27
4 Färjestadens Skola, lag Röd 42.31
5 Torslunda Skola 42.48
6 Färjestadens Skola, lag Grön 43.03
7 Färjestadens Skola, lag Lila 43.08
8 Färjestadens Skola, lag Gul 43.51
9 Glömminge Skola, klass 3b 43.52
10 Färjestadens Skola, lag Orange 44.11
11 Färjestadens Skola, lag Vit 44.34
12 Färjestadens Skola, lag Blå 46.51
13 Färjestadens Skola, lag Svart 46.52
14 Djurängsskolan, Lejonen 50.16
15 Djurängsskolan, Geparderna 51.54
     
  Årskurs 4  
1 Glömminge Skola 38.24
  Carl Michalsky, Tove Johansson, My Wenell, Fanny Martinsson, Martin Wallén, Sebastian Sörensson, Alfons Svendsén, Emilia Sjöbäck
2 Gårdby Skola 38.31
3 Djurängsskolan, Hot Dogs 40.22
4 Färjestadens Skola, lag Vit 40.59
5 Färjestadens Skola, lag Gul 43.04
6 Färjestadens Skola, lag Grön 43.05
7 Torslunda Skola 44.06
8 Färjestadens Skola, lag Röd 44.10
9 Färjestadens Skola, lag Blå 44.15
10 Djurängsskolan, Lag D 45.30
11 Färjestadens Skola, lag Svart 48.53
12 Djurängsskolan, The Best Team 50.46
     
     
  Årskurs 5  
1 Djurängsskolan, Angry Birds 34.00
  Carl-Johan Vickström, Elia Hammarfors, Simon Strand, Lina Jentz, Martin Karlsson, Scott Yu, Wilma Brasch, Linus Strümpal
2 Kalmarsundsskolan 34.23
3 Glömminge Skola 34.34
4 Gårdby Skola 39.39
5 Färjestadens Skola, lag röd 39.40
6 Torslunda Skola 41.11
7 Färjestadens Skola, lag gul 41.26
8 Färjestadens Skola, lag grön 41.41
9 Djurängsskolan, De springande Sniglarna 43.20
10 Färjestadens Skola, lag blå 43.42
11 Djurängsskolan, Smurfarna 45.09
     
  Årskurs 6  
1 Glömminge Skola 32.50
  William Nilsson, Alma Carlsson, Julia Thaning, Moa Persson, Anton Gumbricht, Emma Carlsson, Emil Brynielsson, Chakkrit Chanprakhon
2 Färjestadens Skola, lag 6:2 34.01
3 Färjestadens Skola, lag 6:1 37.00
4 Färjestadens Skola, lag 6:3 37.03
5 Gårdby Skola 37.50
6 Färjestadens Skola, lag 6:4 39.28
7 Torslunda Skola 43.04