2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002


Resultat Lilla Kyrkstafetten 2011

Datum: Torsdagen 12 maj
Arrangör: Ölands Idrottskrets/Högby IF
Tävlingsplats: Sjöbergs äng, Färjestaden
Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson
Väder: Växlande molnighet +20°C ?

Åk 1    
1 Färjestadens skola, Lila 20.02
  Hugo Nord, Alexander Nordström, Amanda Dahlgren Björkemar,
Adrian Klinkov, Nellie EK, Liam Jensen, Emmy Olsson
2 Färjestadens skola, Blå 20.21
3 Gårdby skola 20.49
4 Glömmingeskolan lag 2 20.50
5 Glömmingeskolan lag 1 21.07
6 Färjestadens skola, Vit 21.09
7 Färjestadens skola, Svart 21.26
8 Färjestadens skola, Gul 23.12
9 Färjestadens skola, Röd 23.39
10 Färjestadens skola, Grön 23.41
     
Åk 2    
1 Glömmingeskolan lag 1 17.27
  Oscar Karlsson, Tanja Bugarski, Elias Michalsky, Alice Almström,
Freja Boström, Oliwia Wittenberg, Melker Öhlin, Noah Andersson
2 Runstens skola 17.55
3 Gårdby skola 18.28
4 Glömminge skola lag 2 18.40
5 Färjestadens skola, lag 2 19.04
6 Färjestadens skola, lag 1 19.06
7 Färjestadens skola, lag 6 19.32
8 Färjestadens skola, lag 7 19.47
9 Färjestadens skola, lag 3 19.55
10 Färjestadens skola, lag 4 20.24
11 Färjestadens skola, lag 5 20.35
12 Färjestadens skola, lag 8 20.44
     
Åk 3    
1 Färjestadens skola, Gul 38.54
  Anton Hermansson, Amanda Nilsson, Patric Johansson, Julia Jacobsson,
Lovisa Olsson, Oskar Gorton, Filippa Nilsson, Adam Karabyn
2 Gårdby skola 39.35
3 Västra Funkaboskolan 3B, lag 1 41.52
4 Färjestadens skola, Blå 42.00
5 Färjestadens skola, Röd 45.08
6 Färjestadens skola, Svart 45.44
7 Färjestadens skola, Vit 49.28
8 Färjestadens skola, Grön 51.36
     
Åk 4    
1 Djurängsskolan, lag 1 34.27
  Simon Strand, Elin Hammarfors, Martin Karlsson, Wilma Brasch,
Scott Yu, Tilda Gidmark, Carl-Johan Vickström, Linus Strümpel
2 Glömmingeskolan 35.29
3 Runstens skola 36.49
4 Färjestadens skola lag 3 37.04
5 Färjestadens skola lag 2 38.10
6 Färjestadens skola lag 1 38.23
7 Färjestadens skola lag 4 39.07
8 Gårdby skola 39.45
9 Torslunda skola 41.09
10 Djurängsskolan, lag 2 41.12
11 Djurängsskolan, lag 3 42.57
     
Åk 5    
1 Glömminge skola 34.47
  Willian Nilsson, Moa Persson, Johannes Thernström, Anton Gumbricht,
Alma Carlsson, Emma Carlsson, Emil Brynielsson, Dje Chanpankron
2 Färjestadens skola lag 1 38.05
3 Färjestadens skola lag 5 39.05
4 Färjestadens skola lag 4 39.23
5 Gårdby skola 39.59
6 Färjestadens skola lag 3 41.36
7 Färjestadens skola lag 4 43.27
     
Åk 6    
1 Kalmarsundsskolan 33.44
  Diako Elassii, Vilma Lindéen, Erik Ahl, Niaz Elassi, Anton Svensson,
Elsa Erlandsson, Ibrahim Saidov, Nils Hammaräng Grip
2 Runstens skola 38.37