2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002


Resultat Lilla Kyrkstafetten 2010

Datum: Fredagen 7 maj
Arrangör: Ölands Idrottskrets/Högby IF
Tävlingsplats: Sjöbergs äng, Färjestaden
Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson
Väder: Mulet, lätt duggregn, blåsigt +5°C

Åk 1    
1 Glömmingeskolan 18.55
  Melker Öhlin, Tilda Carlsson, Tanja Bugarski, Elias Michalsky,
Elin Nilsson, Gusten Helgesson, Noah Andersson, Oscar Carlsson
2 Gårdby skola 20.30
3 Färjestadens skola, 1AB, lag 1 21.21
4 Djurängsskolan, Gul 21.30
5 Färjestadens skola, Röd 21.36
6 Färjestadens skola, 1AB, lag 3 22.03
7 Färjestadens skola, 1AB, lag 2 22.06
8 Djurängsskolan, Röd 22.33
9 Färjestadens skola, Vit 22.53
10 Färjestadens skola, Svart 23.37
11 Halltorpsskolan 23.40
12 Djurängsskolan, Svart 24.12
13 Färjestadens skola, Blå 24.38
14 Djurängsskolan, Blå 24.41
15 Djurängsskolan, Orange 24.56
     
Åk 2    
1 Runstens skola 18.17
  Elias Åberg, Ville Papic, Agnes Larsson, Gustav Dahlström,
Moa Wrijman, Emil Olsson, Manda Nilsson, Alvin Gustavsson
2 Gårdby skola 18.53
3 Glömmingeskolan 20.15
4 Färjestadens skola, Svart 20.19
5 Djurängsskolan, Svalan 20.29
6 Färjestadens skola, Vit 20.53
7 Djurängsskolan, Kungsörnen 21.10
8 Färjestadens skola, Rosa 21.23
9 Färjestadens skola, Blå 21.32
10 Djurängsskolan, Tornfalken 21.43
11 Halltorpsskolan 21.49
12 Färjestadens skola, Gul 22.27
13 Djurängsskolan, Pärlugglan 22.30
14 Färjestadens skola, Röd 22.38
15 Färjestadens skola, Grön 23.48
     
Åk 3    
1 Glömmingeskolan 39.22
  Harald Strandberg, Måns Öhlin, Linnea Månsson, Wilma Jägerklou,
Hanna Dalborg, Ludwig Rundgren, David Aldentun, Matilda Abramsson
2 Djurängsskolan, Jaguarerna 40.20
3 Färjestadens skola, Istiden 41.00
4 Gårdby skola 41.40
5 Åkerboskolan 42.21
6 Färjestadens skola, Stenåldern 42.59
7 Djurängsskolan, Lejonen 43.25
8 Djurängsskolan, Pumorna 44.16
9 Färjestadens skola, Bronsåldern 44.21
10 Färjestadens skola, Järnåldern 44.34
11 Halltorpsskolan 45.40
12 Djurängsskolan, Leoparderna 47.39
     
Åk 4    
1 Glömmingeskolan 37.17
  William Nilsson, Isabell Lundborg, Johannes Thernström, Moa Persson,
John Fahlström, Emma Carlsson, Alma Carlsson, Emil Brynielsson
2 Färjestadens skola Svart 38.12
3 Åkerboskolan 39.50
4 Västra Funkaboskolan 4B, lag 1 40.48
5 Färjestadens skola Röd 41.06
6 Västra Funkaboskolan 4B, lag 2 41.45
7 Gårdby skola 41.52
8 Runstens skola 42.24
9 Färjestadens skola Vit 42.47
10 Färjestadens skola Grå 42.52
11 Färjestadens skola Blå 44.38
12 Köpings skola, Köpingsvik 44.43
13 Djurängsskolan, lag 1 47.07
14 Djurängsskolan, lag 2 52.50
     
Åk 5    
1 Djurängsskolan, The Vampires 35.51
  Haris Alic, Klara Lundin, Sofia Andersson, David Norberg,
Jaqeline Shafig, Aras Barakat, Albin Lindblad, Daniel Gustavsson
2 Trekanten skola, lag 1 36.37
3 Gårdby skola 37.00
4 Färjestadens skola Vit 37.40
5 Färjestadens skola Svart 39.11
6 Glömmingeskolan 39.28
7 Djurängsskolan, The Lightnings 39.29
8 Färjestadens skola Röd 39.36
9 Oxhagsskolan 40.28
10 Åkerboskolan 40.36
11 Trekanten skola, lag 2 41.39
12 Djurängsskolan, De springande Pinnarna 42.00
13 Köpings skola, Köpingsvik 43.12
     
Åk 6    
1 Glömmingeskolan 33.11
  Stefan Brynielsson, David Borgebäck, Ellinor Håkansson Julia Karlsson,
Louise Ribrant, Simon Jonsson, Jonatan Jansson, Elise Abramsson
2 Färjestadens skola Stjärnorna 33.50
3 Trekanten skola , lag 1 34.03
4 Oxhagsskolan 34.36
5 Gårdby skola 34.40
6 Djurängsskolan 35.30
7 Färjestadens skola, Solen 36.39
8 Färjestadens skola, Månen 38.00
9 Runstens skola 39.20
10 Falkenbergsskolan 6A 39.25
11 Halltorpsskolan 40.15
12 Trekanten skola, lag 2 40.29
13 Köpings skola, Köpingsvik 40.32