2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002


Resultat Lilla Kyrkstafetten 2009

Datum: Fredagen 8 maj
Arrangör: Ölands Idrottskrets
Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson
Väder: Soligt, blåst + 14
     

Årskurs 1
1 Gårdby skola 19,15

Theodor Eriksson, Zanna Andersson, Isak Sannestam, Sarah Jonsson,
Johan Arnesson, Emmy Johansson, Vilmer Wikström, Erik Karlsson
2 Trekanten skola 19,50
3 Glömminge skola 20,34
4 Färjestadens skola, Blå 21,09
5 Djurängsskolan, Grön 21,16
6 Torslunda skola 21,43
7 Färjestadens skola, Röd 21,49
8 Djurängsskolan, Gul 21,57
9 Färjestadens skola, Rosa 22,04
10 Färjestadens skola, Gul 22,18
11 Färjestadens skola, Vit 22,21
12 Färjestadens skola, Svart 22,23
13 Färjestadens skola, Grön 23,02
14 Djurängsskolan, Blå 23,37
15 Djurängsskolan, Röd 23,58

 

Årskurs 2
1 Glömminge skola 18.05

Måns Öhlin, Ludvig Rundgren, Wilma Jägerklou, Linne Månsson,
Mathilda Abramsson, Hannah Tisell, Harald Stranberg, David Aldenstam
2 Runstens skola 18,25
3 Djurängsskolan, Grön 18,37
4 Trekanten skola 18,58
5 Färjestadens skola, Röd 19,03
6 Färjestadens skola, Vit 19,23
7 Torslunda skola 19,45
8 Färjestadens skola, Blå 20,00
9 Gårdby skola 20,09
10 Djurängsskolan, Blå 20,33
11 Djurängsskolan, Gul 20,35
12 Skytteanska skolan, Ålem 20,46
13 Djurängsskolan, Röd 21,15
14 Färjestadens skola, Gul 21,35
15 Färjestadens skola, Svart 22,20
16 Färjestadens skola, Grön 22,46
17 Oxhagsskolan 26,48

 

Årskurs 3
1 Glömminge skola 38,40
  William Nilsson, Anton Gumbricht, Johanna Brynielsson, Alma Carlsson,
Emma Carlsson, Emil Brynielsson, Johannes Thernström, John Fahlström
2 Färjestadens skola, lag 1 40,08
3 Västra Funkaboskolan 3B, lag 1 40,09
4 Gårdby skola 41,32
5 Färjestadens skola, lag 2 42,09
6 Trekanten skola 42,31
7 Västra Funkaboskolan 3B, lag 2 42,46
8 Färjestadens skola, lag 3 43,16
9 Färjestadens skola, lag 5 44,26
10 Färjestadens skola, lag 4 44,39
11 Djurängsskolan, lag 1 46,02
12 Torslunda skola 46,04
13 Färjestadens skola, lag 6 47,11
14 Djurängsskolan, lag 2 55,45

   

Årskurs 4
1 Glömminge skola 37,27

Hugo Wilhelmsson, Karl Nilsson, Alva Bergstrand, Rasmus Wenell,
Felicia Hedlund, Eweline Nilsson Carlqvist, Linus Johansson, Jacob Thaning
2 Djurängsskolan Gul 37,42
3 Trekanten skola 37,54
4 Lindöskolan, lag 2 38,13
5 Gårdby skola 38,52
6 Färjestadens skola Blå 39,08
7 Köpings skola, Köpingsvik 39,39
8 Runstens skola 40,15
9 Färjestadens skola Gul 40,20
10 Färjestadens skola Röd 40,45
11 Halltorpsskolan 41,35
12 Torslunda skola 42,12
13 Färjestadens skola Grön 42,41
14 Djurängsskolan, Blå 42,43
15 Djurängsskolan, Röd 43,08
16 Lindöskolan, lag 1 43,19
17 Djurängsskolan, Grön 45,07

 

Årskurs 5
1 Glömminge skola 34,03

Stefan Brynielsson, Jukia Karlsson, Simon Jonsson, August Öhlin,
Linn Nylander, Elsie Abramsson, Jonatan Jansson, Joar Davidsson
2 Trekanten skola, lag 1 34,32
3 Gårdby skola 35,17
4 Färjestadens skola Gul 36,26
5 Djurängsskolan, Grön 36,59
6 Torslunda skola 37,27
7 Trekanten skola, lag 2 38,31
8 Färjestadens skola Grön 38,34
9 Falkenbergsskolan 5B 39,05
10 Köpings skola, Köpingsvik 39,07
11 Halltorpsskolan 39,30
12 Färjestadens skola Blå 39,32
13 Färjestadens skola Röd 40,53
14 Djurängsskolan, Blå 46,10
   

Årskurs 6
1 Djurängsskolan 33,17

Felicia Leow, Elin Brasch, Amanda Jacobsson, Simon Barrefelt,
Kim Larsson, Alan Barakat, Filip Johansson, Sean Jentz
2 Falkenbergsskolan 6A, lag 1 33,46
3 Köpings skola, Köpingsvik 34,49
4 Trekanten skola 35,06
5 Glömminge skola 36,14
6 Färjestadens skola, lag 1 36,30
7 Falkenbergsskolan 6B 36,51
8 Färjestadens skola, lag 2 37,00
9 Falkenbergsskolan 6A, lag 2 37,01
10 Gårdby skola 37,45
11 Runstens skola 37,55
12 Halltorpsskolan 40,12