2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002


Resultat Lilla Kyrkstafetten 2008

Datum: Fredagen 9 maj
Arrangör: Ölands Idrottskrets
Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson
Väder: Strålande sol
     
  Årskurs 1  
1 Djurängsskolan lag 1 18,18
  Carl-Johan Vickström, Scott Yu, Tilda Gidmark, Simon Strand,
Lina Jentz, Martin Karlsson, Wilma Brasel, Linus Strümpel.
2 Glömminge skola 19,34
3 Färjestadens skola Linden lag gul 19,56
4 Gårdby skola 19,57
5 Färjestadens skola Linden lag grön 20,24
6 Färjestadens skola Linden lag vit 20,24
7 Torslunda skola 20,29
8 Färjestadens skola Linden lag blå 20,45
9 Skytteanska skolan Ålem 20,48
10 Djurängsskolan lag 2 21,29
11 Djurängsskolan lag 3 21,47
12 Färjestadens skola Linden lag röd 22,51
     
  Årskurs 2  
1 Glömminge skola 18,06
  William Nilsson, Julia Thaning, Emil Brynielsson, Moa Persson,
John Fahlström, Johanna Bynielsson, Gustav Säve, Alma Carlsson.
2 Färjestadens skola 2 a lag 1 18,46
3 Runstens skola 18,47
4 Västra Funkaboskolan lag 2 19,10
5 Färjestadens skola 2 b+c lag 3 19,23
6 Gårdby skola 19,24
7 Färjestadens skola 2 a lag 2 19,35
8 Västra Funkaboskolan lag 1 19,37
9 Färjestadens skola 2 b+c lag 4 19,46
10 Färjestadens skola 2 b+c lag 1 20,09
11 Färjestadens skola 2 b+c lag 2 20,17
12 Djurängsskolan lag 1 20,44
13 Djurängsskolan lag 2 24,28
     
  Årskurs 3  
1 Djurängsskolan lag 1 38,27
  Daniel Gustafsson, Ara Bercket, Klara Lundin, Jaquline Shofig,
Sofia Andersson, Diyar Tasia, David Norberg, Albin Lindblad.
2 Gårdby skola 39,09
3 Glömminge skola 39,22
4 Trekantenskolan 39,38
5 Färjestadens skola lag svart 39,57
6 Lindöskolan 3a 40,09
7 Färjestadens skola lag blå 40,36
8 Alsteråskolan 42,02
9 Färjestadens skola lag röd 42,21
10 Djurängsskolan lag 3 43,10
11 Torslunda Skola 43,24
12 Färjestadens skola lag vit 43,47
13 Djurängsskolan lag 2 44,19
     
  Årskurs 4  
1 Trekantenskolan lag 1 35,50
  Ramon Lundqvist, Fanny Nilsson, Erik Rasmussen, Rasmus Artebrant,
Julia Hakesjö, Moa Eriksson, Malin Germgård, Axel Furéus.
2 Gårdby skola 36,15
3 Glömminge skola 36,40
4 Färjestadens skola lag blå 37,35
5 Djurängsskolan lag 1 38,17
6 Trekantenskolan lag 2 38,35
7 Runstens skola 38,36
8 Torslunda skola 38,38
9 Köpings skola Köpingsvik 39,33
10 Färjestadens skola lag röd 39,40
11 Färjestadens skola lag lila 39,48
12 Färjestadens skola lag gul 41,51
13 Färjestadens skola lag grön 42,40
14 Djurängsskolan lag 3 46,51
15 Djurängsskolan lag 2 49,24
     
  Årskurs 5  
1 Glömminge skola 34,01
  Marcus Lindblad, Emelie Hansson, Erik Nilsson, Elin Kraijenbrink,
Max Wilhelmsson, Jennifer Alvhäll-Lindahl, David Carlsson, Joakim Aldentun.
2 Färjestadens skola lag lila 34,30
3 Köpings skola Köpingsvik 34,33
4 Falkebergsskolan 35,19
5 Trekantenskolan lag 1 35,24
6 Köpingsskolan Mörbylånga 5b 36,11
7 Färjestadens skola lag turkos 36,25
8 Djurängsskolan lag 1 36,38
9 Gårdby skola 36,53
10 Falkebergsskolan 36,54
11 Köpingsskolan Mörbylånga 5a 38,11
12 Falkebergsskolan 38,45
13 Färjestadens skola lag rosa 38,46
14 Torslunda skola 40,12
15 Djurängsskolan lag 3 42,54
16 Trekantenskolan lag 2 43,08
17 Djurängsskolan lag 2 45,41
     
  Årskurs 6  
1 Trekantenskolan lag 1 32,36
  Victor Jonsson, Marcus Hansen, Emma Svahn, Isabella Enoksson,
Linus Johansson, Emelie Svensson, Gunnar-Elias Lundqvist, Adam Krim
2 Färjestadens skola lag turkos 32,58
3 Djurängsskolan lag 1 34,27
4 Färjestadens skola lag lila 34,32
5 Färjestadens skola lag rosa 35,45
6 Glömminge skola 36,26
7 Köpings skola Köpingsvik 36,47
8 Västra Funkabo lag 1 37,24
9 Trekantenskolan lag 2 37,31
10 Gårdby skola 37,45
11 Köpingsskolan Mörbylånga 38,39
12 Västra Funkabo lag 2 39,41
13 Torslunda skola 39,44
14 Runstens skola 41,44
15 Djurängsskolan lag 2 43,52