2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002


Resultat Lilla Kyrkstafetten 2007

Datum: Fredagen 4 maj
Arrangör: Ölands Idrottskrets
Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson
Väder: Strålande solsken

Durängsskolan årskurs 5, lag 2 vann fribiljetter till hela klassen i Äventyrsbadet i Kalmar.

  Årskurs 1  
1. Glömmingeskolan 19.51
  Anton Gumbricht, Johanna Brynielsson, Marina Karlsson, Emil Brynielsson,
Gustav Säve, William Nilsson, Emma Carlsson, Johannes Thernström.
2. Västra Funkabo lag 1 19.54
3. Färjestadens skola 1 a 20.10
4. Färjestadens skola Linden lag röd 20.37
5. Färjestadens skola Linden lag blå 20.42
6. Västra Funkabo lag 2 21.24
7. Djurängsskolan, lag 1 21.54
8. Färjestadens skola Linden lag vit 22.05
9. Gårdby Skola 22.20
10. Djurängsskolan, lag 2 24.19
     
  Årskurs 2  
1. Glömmingeskolan 17.32
  Hugo Wilhelmsson, Linus Johansson, Elisabeth Lydahl, Kalle Nilsson,
Eweline Nilsson Carlqvist, Rasmus Wenell, Nellie Engström, Jacob Thaning.
2. Djurängsskolan, lag 1 18.17
3. Gårdby Skola 18.54
4. Djurängsskolan, lag 2 19.30
5. Färjestadens skola 2 a 19.31
6. Färjestadens skola Linden lag gul 19.37
7. Runstens skola 19.38
8. Färjestadens skola Linden lag svart 19.56
9. Färjestadens skola 2 b 20.24
10. Färjestadens skola Linden lag grön 21.03
11. Skytteanska skolan Ålem 21.55
12. Djurängsskolan, lag 3 21.57
     
  Årskurs 3  
1. Trekantenskolan 38.16
  Erik Rasmussen, Sebastian Padellomo, Sanna Nilsson, Malin Germgård,
Axel Furéus, Agnes Eriksson, Moa Eriksson, Ramon Pascal Lundqvist.
2. Gårdby Skola 38.48
3. Djurängsskolan, lag 1 39.11
4. Glömmingeskolan 39.40
5. Färjestadens skola 3 c 41.06
6. Torslunda skola 42.11
7. Färjestadens skola 3 b 42.20
8. Färjestadens skola 3 a 45.11
9. Djurängsskolan, lag 2 45.55
10. Djurängsskolan, lag 3 48.26
     
  Årskurs 4  
1. Färjestadens skola 4 a 34.19
  Fredrik Husberg, Jesper Nilzen, Marcus Frolsson, Cajsa Lindh,
Fanny Nilsson, Majja Sjögren, Tobias Nilsson, Lucas Andersson.
2. Glömmingeskolan 35.22
3. Köpingsviks skola 35.57
4. Trekantenskolan 37.02
5. Gårdby Skola 37.46
6. Djurängsskolan, lag 1 38.40
7. Falkenbergsskolan lag 3 39.27
8. Falkenbergsskolan lag 2 39.35
9. Falkenbergsskolan lag 1 40.27
10. Runstens skola 41.08
11. Torslunda skola 41.21
12. Djurängsskolan, lag 2 49.04
13. Djurängsskolan, lag 3 50.58
     
  Årskurs 5  
1. Färjestadens skola 5 b 33.09
  Johannes Bäck, Fanny Andersson, Jesper Karabyn, Kajsa Ek,
Lisa Christensen, Emil Sjöstedt, Malin Andersson, Hampus Sturesson.
2. Färjestadens skola 5 a 33.58
3. Trekantenskolan, lag salt 34.18
4. Köpingskolan, Mörbylånga, lag 5 a 34.28
5. Djurängsskolan, lag 1 36.28
6. Västra Funkabo lag 2 36.53
7. Västra Funkabo lag 1 37.01
8. Gårdby skola 37.07
9. Köpingsviks skola lag A 38.14
10. Köpingskolan, Mörbylånga, lag 5 b 38.28
11. Glömmingeskolan 38.53
12. Trekantenskolan, lag peppar 39.21
13. Torslunda skola 40.14
14. Köpingsviks skola lag B 40.27
15. Djurängsskolan, lag 2 42.23
     
  Årskurs 6  
1. Färjetadens skola 6 a 31.44
  Bill Allen, Linnéa Johansson, Karl Wester, Emelie Strindhag,
Viktor Olofsson, Rebecca Hedfors, Oskar Bäckstedt, Marcus Andersson.
2. Djurängsskolan, lag 1 33.23
3. Köpingskolan, Mörbylånga, lag 6 b 33.37
4. Trekantenskolan lag 1 34.26
5. Färjestadens skola, Boken 1 34.39
6. Torslunda skola 34.40
7. Glömmingeskolan 35.07
8. Gårdby Skola 35.42
9. Trekantenskolan lag 2 35.48
10. Köpingskolan, Mörbylånga, lag 6 a 36.08
11. Färjestadens skola, Boken 2 37.17
12. Runstens skola 37.19
13. Färjestadens skola, Boken 3 37.26
14. Djurängsskolan, lag 2 42.58