2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002


Resultat Lilla Kyrkstafetten 2006

Datum: Fredagen 12 maj
Arrangör: Ölands Idrottskrets
Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson
Väder: Strålande försommarväder

Årskurs 1
1. Glömmingeskolan 18,20
Hugo Wilhelmsson, Oliver Gebel, Elisabeth Lydahl, Rasmus Wenell,
Linus Johansson, Felicia Hedlund, Nellie Engström, Jacob Thaning.

2. Gårdby Skola 19,17
3. Djurängsskolan, lag 1 19,21
4. Västra Funkabo, Skeppet 21,16
5. Bredsättra Skola 21,32
6. Djurängsskolan, lag 3 21,34
7. Djurängsskolan, lag 2 21,42
8. Djurängsskolan, lag F 1 23,22
9. Djurängsskolan, lag F 2 25,43

Årskurs 2
1. Djurängsskolan, lag 1 17,41
Alexander Karlsson, Frank Jensén, Lisa Videll, Fredrik Lundgren,
Amelia Torsson, Sara Paulsén, Gustav Walden, Niels Fonseca.

2. Glömmingeskolan 18,18
3. Gårdby Skola 18,42
4. Runstens skola 19,02
5. Torslunda skola 19,17
6. Bredsättra Skola 19,42
7. Djurängsskolan, lag 2 21,01
8. Djurängsskolan, lag 3 22,11

Årskurs 3
1. Glömmingeskolan 35,56
Joakim Aldentun, Erik Nilsson, Anni Zinnerström Nilzon, Max Wilhelmsson,
Nathalie Johansson, David Carlsson, Emellie Hansson, Marcus Lindbladh.

2. Köpingsviks skola 38,42
3. Trekantenskolan 38,42
4. Djurängsskolan, lag 1 39,31
5. Gårdby Skola 40,42
6. Torslunda skola 44,53
7. Djurängsskolan, lag 3 48,51
8. Djurängsskolan, lag 2 50,52

Årskurs 4
1. Trekantenskolan, lag 1 35,55
Gunnar Elias Lundqvist, Emma Svensson, Oskar Wändesjö, Isabella Enoksson,
Linus Johansson, Lizette Nilsson, Adam Krim, Victor Jonsson.

2. Skansenskolan S4 37,53
3. Djurängsskolan, lag 1 37,54
4. Västra Funkabo, 4B, lag 2 39,52
5. Västra Funkabo, 4B, lag 1 40,11
6. Glömmingeskolan 40,29
7. Trekantenskolan, lag 2 40,34
8. Västra Funkabo, 4A 40,43
9. Gårdby Skola 41,52
10. Djurängsskolan, lag 2 42,16
11. Köpingsviks skola, lag 4A 42,27
12. Köpingsviks skola, lag 4B 43,08
13. Torslunda skola 44,30
14. Runstens skola 44,37
15. Bredsättra Skola 45,44

Årskurs 5
1. Glömmingeskolan, lag Röd 33,39
Viktor Carlsson, Marcus Carlsson, Maja Wirsén, Johan Jaensson,
Sofie Nilsson, Mattias de Graaf, Julia Lundkvist, Anton Aldentun.

2. Djurängsskolan, lag 1 34,24
3. Trekantenskolan, lag 1 34,58
4. Torslunda skola 35,45
5. Köpingskolan, Mörbylånga, lag 5B 36,35
6. Köpingskolan, Mörbylånga, lag 5A 36,49
7. Gårdby Skola 37,10
8. Trekantenskolan, lag 2 38,17
9. Glömmingeskolan, lag Blå 38,38
10. Gärdslösa skola, REDNEX 39,41
11. Alsteråskolan 39,58
12. Djurängsskolan, lag 3 42,16
13. Djurängsskolan, lag 2 44,26

Årskurs 6
1. Köpingskolan, Mörbylånga, lag 6B 33,07
Johan Eriksson, Lennart Morales Larsson, Julia Listrup, Evelina Jansson,
Mats Morales Larsson, Felicia Valler, Martin Wilsund, Jonathan Nylander.

2. Trekantenskolan, lag 1 33,12
3. Djurängsskolan, lag 1 33,22
4. Gårdby Skola. lag 1 33,37
5. Gärdslösa skola, lag blå 37,25
6. Gärdslösa skola, lag röd 37,31
7. Köpingskolan, Mörbylånga, lag 6A 37,32
8. Trekantenskolan, lag 2 38,04
9. Torslunda skola 38,40
10. Djurängsskolan, lag 3 40,08
11. Runstens skola 41,05
12. Gårdby Skola, lag 2 43,19
13. Djurängsskolan, lag 2 50,52

Utlottade vinster...
Biljetter Salvestaden: Gärdslösa skola REDNEX, Västra Funkabo 4B och Runstens skola klass 6
Biljetter till Äventyrsbadet: Skansenskolan S4