2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002


Resultat Lilla Kyrkstafetten 2005

Datum: Fredagen 13 maj
Arrangör: Ölands Idrottskrets
Tävlingsplats: Sjöbergs äng, Färjestaden
Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson
Väder: Soligt 13°C

Årskurs 1, 8x500m
  Skola Tid
1. Glömmingeskolan: 19.39
  David Borgerbäck, Linn Nylander, Josefine Bramstedt, Stefan Brynielsson,
Anna Bergfeldt, Elvira Bengtsson, Erik Fenn, Joar Davidsson
2. Djurängsskolan, lag 1 19.54
3. Gårdbyskolan 20.06
4. Torslunda skola 20.12
5. Rälla skola, lag Trulle 20.40
6. Bredsättra skola, Gepaderna 21.21
7. Djurängsskolan, lag 3 21.33
8. Djurängsskolan, lag 2 22.05
9. Rälla skola, lag Trulsa 22.37
 
Årskurs 2, 8x500m
1. Glömmingeskolan: 17.38
  Carl Karlsson, David Carlsson, Emilie Hansson, Jennifer Alvhäll-Lindahl,
Erik Nilsson, Nathalie Johansson, Max Wilhelmsson, Joakim Aldentun
2. Färjestadens skola, 2a, Ekollonen 17.56
3. Färjestadens skola, 2a, Ekenlöparna 18.06
4. Gårdbyskolan 18.21
5. Djurängsskolan, lag röd 19.22
6. Rälla skola 19.39
7. Torslunda skola 20.02
8. Runstens skola 20.15
9. Djurängsskolan, lag blå 20.52
10. Bredsättra FF 20.54
11. Djurängsskolan, lag gul 23.20
 
Årskurs 3, 8x1000m
1. Färjestadens skola, 3b, Snobbarna: 38.13
  Viktor Radsbt, Fanny Andersson, Kajsa Ek, Jesper Karabyn,
Lisa Christensson, Hampus Sturesson, Malin Andersson, Emil Sjöstedt
2. Trekantenskolan 38.23
3. Färjestadens skola, 3a, lag 1 39.33
4. Djurängsskolan, lag 1 39.52
5. Gårdbyskolan 40.13
6. Färjestadens skola, 3b, Mupparna 40.14
7. Torslunda skola 40.33
8. Färjestadens skola, 3c, Snabba fötter 41.16
9. Glömmingeskolan 42.04
10. Bredsättra Superstars 42.07
11. Färjestadens skola, 3a, lag 2 42.16
12. Färjestadens skola, 3c, Vesslorna 44.14
13. Djurängsskolan, lag 2 44.44
14. Rälla skola 47.33
 
  Årskurs 4, 8x1000m
1. Glömmingeskolan: 34.13
  Julia Lundqvist, Viktor Carlsson, Majja Virsén, Isabell Bramstedt,
Johan, Jeansson, Mattias de Fraaf, Markus Carlsson, Anton Aldentun
2. Färjestadens skola, 4a 34.23
3. Djurängsskolan, lag 1 35.00
4. Trekantenskolan, lag 1 35.14
5. Torslunda skola 36.30
6. Trekantenskolan, lag 2 37.54
7. Gårdbyskolan 38.07
8. Färjestadens skola, 4c, lag 1 38.42
9. Gärdslösa skola 39.00
10. Färjestadens skola, 4c, lag 2 39.51
11. Färjestadens skola, 4b, lag 2 40.15
12. Ljungnässkolan, 4B 41.43
13. Ljungnässkolan, 4C 41.44
14. Färjestadens skola, 4b, lag 1 41.46
15. Djurängsskolan, lag 2 42.01
16. Runstens skola 42.05
17. Ljungnässkolan, 4A 43.02
18. Rälla skola 43.03
   
  Årskurs 5, 8x1000m
1. Djurängsskolan, lag 1: 33.12
  Rick Bengtsén Nyström, Sofie Isaksson, Henrik Robertsson, Isabella Selldahl,
Rajmond Marku, Emma Jeansson, Edmund Marku, Jonas Sturesson
2. Glömmingeskolan 34.07
3. Trekantenskolan, lag 1 35.02
4. Gårdbyskolan, lag 1 35.09
5. Rälla skola 36.01
6. Färjestadens skola, 5c, lag 1 36.21
7. Torslunda skola 36.35
8. Färjestadens skola, 5b 36.55
9. Ljungnässkolan, 5B 37.18
10. Ljungnässkolan, 5A 37.43
11. Trekantenskolan, lag 2 37.43
12. Gärdslösa skola, Zebrorna 37.52
13. Djurängsskolan, lag 2 39.28
14. Gärdslösa skola,Gasellerna 40.05
15. Gårdbyskolan, lag 2 40.33
16. Färjestadens skola, 5a 42.24
17. Djurängsskolan, lag 3 46.37
   
  Årskurs 6, 8x1000m
1. Djurängsskolan, lag blå:
32.20
  Anton Johansson, Leonida Marku, Mikael Josefsson, Jessica Lundgren,
Hampus, Kamnet Hörlin, Sara Forsberg, Hjalmar Johansson, Emil Wastesson
2. Färjestadens skola, 6a 32.28
3. Färjestadens skola, 6c 33.11
4. Gårdbyskolan, lag 1 33.28
5. Wasaskolan, 6C 33.36
6. Trekantenskolan 33.38
7. Torslunda skola 34.16
8. Gårdbyskolan, lag 2 35.40
9. Rälla skola 35.42
10. Glömmingeskolan 35.48
11. Ljungnässkolan, 6A 35.49
12. Köpings skola 36.24
13. Gärdslösa skola 37.20
14. Ljungnässkolan, 6B 39.09
15. Djurängsskolan, lag röd 39.56
16. Runstens skola 45.17