2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002


Resultat Lilla Kyrkstafetten 2004

Datum: Fredagen 7 maj
Arrangör: Ölands Idrottskrets
Tävlingsplats: Sjöbergs äng, Färjestaden
Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson, Christer Persson
Väder: Halvmulet, 10-16 grader

Årskurs 1
1. Färjestadens skola 1A Kyrkråttorna 18.50
(Lucas Andersson, Julia Juväng, Marcus Fridolfsson, Cajsa Lindh,
Didrik Jonsson Miedl, Stina Lindqvist, Fanny Nilsson, Tobias Nilsson)

2. Glömminge skola 19.38
3. Djurängsskolan 1 20.47
4. Gårdby skola 21.20
5. Rälla skola lag Linden F 21.50
6. Djurängsskolan F 21.55
7. Torslunda skola 22.01
8. Färjestadens skola 1A Superblixtarna 23.09
9. Bredsättra skola 23.12
10. Djurängsskolan 3 24.51
11. Djurängsskolan 2 25.02

Årskurs 2
1. Färjestadens skola gul 18.52
(Hampus Sturesson, Sanny Andersson, Licas Nilsson, Rebecka Backman,
Jakob Ericsson, Linda Runefors, Carolina Nelsson, Hampus Sturesson)

2. Färjestadens skola röd 18.53
3. Rälla skola lag 1 19.16
4. Djurängsskolan lag 1 19.20
5. Färjestadens skola vit 19.29
6. Glömminge skola 19.40
7. Färjestadens skola svart 19.50
8. Gårdby skola 19.51
9. Färjestadens skola rosa 20.04
10. Bredsättra skola lag Kometerna 20.06
11. Djurängsskolan lag 2 20.42
12. Färjestadens skola orange 21.03
13. Färjestadens skola grön 21.17
14. Färjestadens skola blå 21.20
15. Torslunda skola 21.27
16. Rälla skola lag 2 21.54

Årskurs 3
1. Glömminge skola 37.08
(Mattias de Graaf, Kristin Westerlund, Casper Johansson, Majja Wirsén,
Anton Aldentun, Sofie Nilsson, Victor Carlsson, Marcus Karlsson)
2. Trekantenskolan 37.16
3. Djurängsskolan lag 1 38.03
4. Färjestadens skola lag 1 38.27
5. Färjestadens skola lag 2 38.39
6. Bredsättra skola lag After Dark 40.43
7. Torslunda skola 41.06
8. Färjestadens skola lag 3 41.19
9. Färjestadens skola lag 5 43.01
10. Gårdby skola 44.13
11. Färjestadens skola lag 4 45.02
12. Färjestadens skola lag 6 45.24
13. Rälla skola Högsrumslöparna 46.39
14. Alsteråsskolan 47.05
15. Djurängsskolan lag 3 48.14
16. Djurängsskolan lag 2 50.39

Årskurs 4
1. Trekantenskolan 36.06
(Jonathan Eriksson, Pontus Håkansson, Josefin Gustafsson, Emil Svensson,
Ronja Strange, Ellen Andersson-Junkka, Robin Lindahl, Samuel Jakobsson)
2. Gärdslösa skola lag Röd 36.39
3. Rälla skola lag Rälla Tigers 36.55
4. Djurängsskolan lag 1 36.56
5. Köpings skola Köpingsvik 37.07
6. Färjestadens skola 4C 1 37.09
7. Gårdby skola lag 1 37.36
8. Glömminge skola 39.09
9. Alsteråsskolan 40.29
10. Torslunda skola 40.47
11. Färjestaden skola 4B lag 2 41.56
12. Färjestaden skola 4B lag 1 42.05
13. Gärdslösa skola lag Blå 42.30
14. Färjestadens skola röd 42.41
15. Runstens skola 3-4 43.57
16. Gårdby skola lag 2 44.40
17. Montesorriskolan Regnbågen Blå 45.22
18. Färjestadens skola 4C 2 45.47
19. Montesorriskolan Regnbågen Grön 46.46
20. Färjestadens skola blå 47.03

Årskurs 5
1. Djurängsskolan 5B lag 1 34.06
(Andreas, Anton, Daniel, Albin, Julia, Mona, Freja, Frida)
2. Torslunda skola 34.10
3. Vasaskolan 5C 34.40
4. Trekantenskolan 35.01
5. Djurängsskolan 5A lag 1 35.03
6. Färjestadens skola 5C 35.05
7. Gårdby skola lag 1 36.08
8. Färjestadens skola 5A lag 2 36.44
9. Alsteråsskolan 37.01
10. Rälla skola 37.07
11. Köpings skola Köpingsvik 37.08
12. Glömminge skola 37.41
13. Färjestadens skola 5B lag 2 37.53
14. Färjestadens skola 5A lag Blå 38.16
15. Gärdslösa skola 39.08
16. Gårdby skola lag 2 39.54
17. Djurängsskolan 5B lag 2 40.02
18. Färjestadens skola 5B lag 1 40.16
19. Ljungnässkolan lag Hajarna 40.17
20. Ljungnässkolan lag Späckhuggarna 40.25
21. Djurängsskolan 5A lag 2 40.55
22. Djurängsskolan klass 4-5 lag 1 43.24
23. Djurängsskolan klass 4-5 lag 2 46.21

Årskurs 6
1. Västra Funkaboskolan 6A 31.05
(Lac Nyguen, Katherine Karlström, Jocke Johansson, Sofie Svensson,
Lina Rosenqvist, Johannes Ohlsson, Robin Strandberg, Jonathan Nilsfors)
2. Djurängsskolan 6 lag 1 32.04
3. Gårdbyskolan 33.46
4. Trekantenskolan 33.57
5. Glömminge skola 6B 33.58
6. Torslunda skola 34.05
7. Färjestadens skola 6 34.11
8. Ljungnässkolan lag Hjältarna 35.30
9. Alsteråsskolan 35.50
10. Rälla skola 36.07
11. Ljungnässkolan lag Stjärnorna 36.15
12. Köpings skola Köpingsvik 6A 36.17
13. Köpings skola Köpingsvik 6B 36.57
14. Glömminge skola 6A 37.02
15. Färjestadens skola 66 37.04
16. Färjestadens skola 666 37.10
17. Gärdslösa skola 37.32
18. Djurängsskolan 6 lag 2 37.45
19. Montesorriskolan Regnbågen 43.32
20. Runstens skola 5-6 43.33