2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002


Resultat Lilla Kyrkstafetten 2003

Datum: Fredagen 9 maj
Arrangör: Ölands Idrottskrets
Tävlingsplats: Sjöbergs äng, Färjestaden

Årskurs 1
1 Rälla skola lag 1 19.40
(Johannes Sjödin, Maja Holm, Jaroslav Ichkin Malin Blomdin, Joel Eriksson,
Jelina Strömqvist, Daniel Aspengren, Andreas Amnér)
2 Gårdbyskolan 20.32
3 Färjestadens skola lag grön 20.39
4 Färjestadens skola lag vit 20.45
5 Djurängsskolan 1A 20.57
6 Färjestadens skola lag orange 21.29
7 Färjestadens skola lag gul 21.37
8 Bredsätra skola 21.46
9 Färjestadens skola lag svart 21.47
10 Färjestadens skola lag blå 21.52
11 Rälla skola lag 2 21.54
12 Färjestadens skola lag röd 22.21
13 Glömminge skola 23.06

Årskurs 2
1 Djurängsskolan lag 1 17.57
(Alexander Gustavsson, Pierre Nilsson, Victor Waldén, Angelica Grön,
Anna Forsberg, Robin Köhler, Johanna Lundgren, Patrik Johansson)

2 Glömminge skola 17.59
3 Färjestadens skola lag 5 18.54
4 Torslunda skola 19.07
5 Bredsätra skola 19.20
6 Rälla skola 19.42
7 Färjestadens skola lag 1 20.00
8 Gårdby skola 20.00
9 Djurängsskolan lag 2 20.01
10 Färjestadens skola lag 3 20.21
11 Färjestadens skola lag 4 20.28
12 Färjestadens skola lag 6 20.37
13 Färjestadens skola lag 7 20.56
14 Färjestadens skola lag 2 21.39

Årskurs 3
1 Djurängsskolan 3A, lag 1 37.02
(Henrik Robertsson, Sofie Isaksson, Eddi Marku, Sofia Berg,
Joakim Andersson, Emma Jeansson, Mondi Marku, Jonas Sturesson)

2 Trekantenskolan 37.05
3 Gårdbyskolan 38.21
4 Färjestadens skola Lejonen 39.16
5 Glömminge skola 39.56
6 Bredsätra skola Apelsinerna 40.19
7 Västra Funkaboskolan lag 1 43.07
8 Torslunda skola 43.40
9 Bredsätra skola Bananerna 45.10
10 Västra Funkaboskolan lag 3 45.30
11 Djurängsskolan 3A, lag 3 46.41
12 Djurängsskolan 3A, lag 2 46.42
13 Västra Funkaboskolan lag 2 47.20
14 Färjestadens skola The monkeys 47.26
15 Färjestadens skola Bästa laget 47.53
16 Färjestadens skola Girls and boys 50.00
17 Färjestadens skola Leopaderna 50.09
18 Färjestadens skola Jaguarerna 50.31

Årskurs 4
1 Djurängsskolan 4A 35.06
(Sara Forsberg, Lionida Marku, Anton Johansson, Hampus Kommert-Hörlin,
Mikael Josefsson, Louise Danielsson, Emil Waskesson, Hjalmar Johansson)

2 Torslunda skola lag 2 35.27
3 Djurängsskolan 4B 36.12
4 Gårdbyskolan 36.33
5 Färjestadens skola 4C 37.11
6 Trekantenskolan 37.29
7 Färjestadens skola 4A lag blå 37.45
8 Köping skola Köpingsvik 37.50
9 Glömmingeskolan 38.33
10 Rälla skola lag 1 39.21
11 Torslunda skola lag 1 39.24
12 Färjestadens skola 4A lag röd 39.26
13 Färjestadens skola 4B lag 2 39.26
14 Rälla skola lag 2 39.28
15 Västra Funkaboskolan 39.41
16 Färjestadens skola 4B lag 1 41.50
17 Gärdslösa skola 43.34
18 Runstens skola 3-4 46.49

Årskurs 5
1 Djurängsskolan lag 1 32.49
(Tobias Axelsson, Ellen Johansson, Vitalij Litvinov, Amanda Andersson,
Olle Pellby, Lisa Gagnehag Elm, Marcus Nilsson, Lewis Tang)

2 Bergaviksskolan 5C 33.24
3 Trekantenskolan 34.05
4 Torslunda skola 34.21
5 Köpingskolan Köpingsvik 5A 34.30
6 Bergaviksskolan 5D 34.44
7 Gårdbyskolan 34.47
8 Västra Funkaboskolan 5C 35.01
9 Västra Funkaboskolan 5A 35.28
10 Köpingskolan Mörbylånga 5A 35.31
11 Västra Funkaboskolan 5A 35.52
12 Färjesatdens skola 5D lag 1 35.58
13 Köpingskolan Mörbylånga 5B 36.03
14 Färjestadens skola klass 5B lag blå 37.49
15 Rälla skola 38.03
16 Glömmingeskolan 5A 38.41
17 Färjestadens skola klass 5A 39.02
18 Glömmingeskolan 5B 39.09
19 Gärdslösa skola 39.38
20 Färjestadens skola klass 5C lag röd 40.06
21 Köpingskolan Köpingsvik 5B 40.13
22 Djurängsskolan lag 2 40.37
23 Färjestadens skola klass 5B lag röd 40.42
24 Färjestadens skola klass 5C lag blå 41.22
25 Färjesatdens skola 5D lag 2 42.34

Årskurs 6
1 Färjestadens skola klass 6B 31.35
(Elin Olofsson, Simon Strindhag, Oscar Adolfsson, Gusten Olsson,
Ina Rudman, Simon Nilsson, Daniel Stenberg, Sara Nilsson)

2 Färjestadens skola klass 6A 33.22
3 Trekantenskolan 33.28
4 Djurängsskolan 34.13
5 Bergaviksskolan 6A 34.24
6 Glömmingeskolan 34.33
7 Gärdslösa skola 35.00
8 Bergaviksskolan 6C 35.06
9 Färjestadens Skola 6C 35.07
10 Torslunda skola 35.22
11 Färjestadens Skola 6D 36.03
12 Köpingskolan Mörbylånga Klass 6A 37.28
13 Rälla skola 37.44
14 Runsten skola 5-6 37.48
15 Köpingskolan Mörbylånga Klass 6B 38.08
16 Gårdbyskolan 40.27
17 Köpings skola Köpingsvik 42.55