2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002


Resultat Lilla Kyrkstafetten 2002

Datum: Onsdagen 8 maj
Arrangör: Ölands Idrottskrets
Tävlingsplats: Sjöbergs äng, Färjestaden

Årskurs 1
1 Djurängsskolan 19,14
(Viktor Waldén, Karin Persson, Robin Kölhler, Rasmus Crona,
Anna Forsberg, Fredrik Axelsson,Johanna Lundgern, Patrik Johansson)

2 Bredsätra skola 20,18
3 Rälla skola lag 1 20,45
4 Rälla skola lag 2 21,48

Årskurs 2
1 Djurängsskolan lag 1 17,53
(Linnea Barrefelt, Jonas Sturesson, Ellinor Klingvall, Mondy Marku,
Sofia Berg, Henrik Robetsson, Emma Jeansson, Eddi Marku)

2 Gårdby skola 18,17
3 Färjestaden 2 A Kometerna 19,10
4 Bredsätra skola Blixtrarna 19,28
5 Djurängsskolan lag 2 20,16
6 Färjestaden 2 C lag 3 20,20
7 Färjestaden 2 B lag 1 20,37
8 Torslunda skola 20,43
9 Färjestaden 2 A Raketerna 21,02
10 Färjestaden 2 B&C lag 5 21,37
11 Bredsätra skola Kometerna 22,10
12 Färjestaden 2 B lag 2 23,21
13 Färjestaden 2 C lag 4 24,27

Årskurs 3
1 Djurängsskolan 3 A 36,52
(Hjalmar Johansson, Leonida Marku, Rickard Johansson, Louice Danielsson,
Hampus Kamnert Hörlin, Mikael Josefsson, Sara Forsberg, Emil Wastesson)

2 Torslunda skola klass 3 37,54
3 Djurängsskolan 3 B 38,47
4 Färjestadens skola svart 40,39
5 Gårdby skola 41,28
6 Glömmingeskolan 3 A 41,29
7 Bredsätra skola 41,44
8 Färjestadens skola röd 41,58
9 Rälla skola lag 1 42,01
10 Rälla skola lag 2 42,02
11 Färjestadens skola grön 42,33
12 Glömmingeskolan 3 B 42,50
13 Färjestadens skola blå 42,52
14 Färjestadens skola vit 43,16
15 Färjestadens skola gul 44,37

Årskurs 4
1 Djurängsskolan 35,00
(Tobias Axelsson, Amanda Andersson, Vitalij Litvinos, Ellen Johansson,
Olle Pellby, Marcus Nilsson, Moa Eneroth Nilsson, Lewis Tang)

2 Gårdby skola 36,53
3 Funkaboskolan 4 A lag 2 36,56
4 Köpings skola 4 AB 37,19
5 Funkaboskolan 4 C 37,20
6 Funkaboskolan 4 A lag 1 37,21
7 Trekantenskolan 37,46
8 Färjestaden 4 D lag 1 38,44
9 Färjestaden 4 A 38,49
10 Torslunda skola 38,51
11 Glömmingeskolan 4 B 39,25
12 Färjestaden 4 B lag 1 40,13
13 Köpings skola 4 C 40,21
14 Glömmingeskolan 4 A 40,52
15 Rälla skola 40,53
16 Färjestaden 4 B lag 2 41,52
17 Färjestaden 4 C 42,00
18 Gärdslösa skola 42,43
19 Färjestaden 4 D lag 2 44,23
20 Runstens skola klass 3-4 47,03

Årskurs 5
1 Färjestaden 5 B 32,48
(Elin Olofsson, Daniel Stenberg, Oscar Adolfsson, Gustan Olsson,
Simon Strindhag, Simon Nilsson, Ina Rudman, Sara Nilsson)

2 Färjestaden 5 A 34,30
3 Trekantenskolan 35,09
4 Köpingsskolan Mörbylånga 5 A 35,24
5 Torslunda skola 36,17
6 Gärdslösa skola 36,51
7 Glömmingeskolan 37,03
8 Färjestaden 5 C 37,33
9 Djurängsskolan 38,10
10 Färjestaden 5 D 38,16
11 Köpingsskolan Mörbylånga 5 B 40,26
12 Köpings skola 5 AB 41,41
13 Gårdby skola 42,18

Årskurs 6
1 Färjestaden 6 B 32,03
(Arian Zendeli, Lina Malmberg, Henrik Forsberg, Malin Wiberg,
David Lundqvist, Ida Hall, Stefan Karlsson, Johan Svensson)

2 Djurängsskolan 6 A 32,34
3 Torslunda skola 33,22
4 Gårdby skola 33,42
5 Trekantenskolan 34,16
6 Gärdslösa skola 35,17
7 Färjestaden 6 A 35,20
8 Färjestaden 6 C 36,08
9 Glömmingeskolan 6 A 36,45
10 Rälla skola Lag 2 37,27
11 Köpings skola 6 AB 37,48
12 Köpingsskolan Mörbylånga 6 B 38,22
13 Södviksskolan 38,29
14 Djurängsskolan 6 B 39,13
15 Rälla skola Lag 1 39,27
16 Runstens skola klass 5-6 39,35
17 Glömmingeskolan 6 B 39,44